KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 9966017

nr 996 6017

Evert Lundquist

(1904-1994), Sverige

Kolteckning, Evert Lundquist (1904-1994), "Ljuset", signerad, motivet: 48x28

Utrop:

6.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 23 november 2015
kl 19:23:15

Evert Lundquist

Läs mer om Evert Lundquist